Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

אסף שפר זמר לבר מצווה

אסף שפר  הוא זמר בעל קול מיוחד והופעה סוחפת ומיוחדת הוא יליד מרכז הארץ  נשוי+3  מתגורר במרכז הארץ  לתחום ההופעות המוזיקליות באירועי  חופה  בר מצווה ואירועים נוספים הוא הגיע  לפני כ10 שנים

מאת: ראובן שבת |

אסף שפר, הוא זמר בעל קול מיוחד והופעה סוחפת ומיוחדת. הוא יליד מרכז הארץ, נשוי+3. מתגורר במרכז הארץ.

לתמונות לחץ כאן:

לתחום ההופעות המוזיקליות באירועי  חופה, בר מצווה ואירועים נוספים, הוא הגיע  לפני כ10 שנים, והוא מסביר את בחירתו: "נראה שבאותה מידה שבחרתי לעסוק בשירה ,כך התפקיד הזה תפס אותי, מאחר ולכל יהודי יש ייעוד ודרך בעולם ונראה שרצון אלוקים שאשמח יהודים מכל המגזרים בשירי מסורת שנותנים שמחת חיים לנשמה".

 

מי הוא הקהל שלך והיכן אתה מופיע

"הקהל הוא מגוון.   יש את המשפחות שאינן דתיות  שלא יודעות מה זה בית כנסת , חוץ מהחגים . אני נפגש איתם כשמזמינים זמר פייטן לבר מצווה או זמר כניסה לחופה וכמו כן כניסות לבר מצווה באולם וכדומה.

לדוגמא ,בר מצווה בבית כנסת יכולה להיות מייגעת ואף משעממת לחילוני. אך ברגע שהניגונים המוכרים מתחילים להישמע, זה משתנה. למשל-"אדון עולם אשר מלך".. "שבחי ירושלים", "ישמח חתני," מנגינות של השיר "לו יהי" , "גיבור של אמא","ילד של אבא" , "מתנות קטנות", "על אור עיני שמור אלוקים" וכו' . אז הלב נפתח והתפילה הופכת לנעימה ,קלילה וזורמת לקהל המוזמנים.

יש גם את הציבור הדתי לאומי והחרדי ששם אנו מגיעים  לערב שלם , כלהקה, לחתונה דתית לכל דבר."

מה מייחד את ההופעה והסגנון שלך

                   " ה' חונן כל אדם בכישרון מיוחד ועל זה אני אומר תודה. יש את ליווי החופה שאני זוכה  לעשות ושם  יש כמה דברים חשובים לתת עליהם את הדעת. חשוב  לדוגמא שבערב החופה  צריך להתחבר למשפחות, לחתן ולכלה במידה וזה ליווי טקס חופה וכן אם הם רוצים זמר לחופה  או כניסה לחופה עם שיר שהם בוחרים.  אם זה בשירים הנכונים בזמן הטקס כדי שלא יהיה ארוך משעמם  , מצד האורחים.  אני משתדל ללוות את הטקס בשירים קצרים בין הברכות. לדוגמא ,את הברכה "ויתן לך אלוקים..." בניגון   צלול וזך כמו –"ירושלים של זהב" במלודיה שלו. יש את "ישמח חתני "וכן השיר "יברכך ה' מציון" ועוד כדי לרענן את המעמד."

מה הם שלושת השירים שאתה מבצע  הכי הרבה בהופעות ומדוע?

"זמר חופות צריך שיידע רפרטואר גדול של שירי חופה כדי לתת לזוג את האפשרות לבחור.  על אף שיש את השירים שהמון זוגות אוהבים-"בראשית" "עולם" של שלומי שבת, "אם אשכחך ירושלים", בעת שבירת הכוס,  והשיר "בואי כלה ."

 

הזכרת כניסה לבר מצווה ייחודית, תוכל לפרט ?

"בשמחה, כניסה לבר מצווה נכללת בהגדרה של אטרקציה לבר מצווה והיא כוללת שופרות ומתופפים לבר מצווה ,העומדים בכניסה לאולם יחד עם חתן הבר מצווה ואני מתחיל עם שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד – אנא ה' הושיעה נא והצליחה נא, ישמח חתני ולאחר מכן ברכת הכוהנים או "הללויה"של אייל גולן וכדומה  לפי בחירת המשפחה.מה שמייחד את העניין זה שבנוסף לכניסה המרגשת, יש את הטקס עם ההורים שכולל רק את  הפזמונים של השירים:  אמא של משה פרץ, אבא של שלומי שבת וזמן לא עוצר (ילד של אבא) של מוקי – מעמד של 3 דקות שההורים וחתני בר מצווה מתחברים אליו מאוד."

 

אסף , מספר על אירועים מיוחדים במינם שבהם השתתף כזמר:"בבר מצווה מיוחדת שהייתה לי ביישוב בצפון . הילד  נמצא בספקטרום האוטיסטי  והיה צריך לשים לב לכך שיהיה מרוצה ומפוקס  עד כמה שאפשר בעת העליה לתורה ואכן הוא יצא גיבור לאורך כל הטקס.

בנוסף כל שנה אנו עורכים בר מצווה, עליה לתורה ,וכן טקס הנחת תפילין בירושלים לכ 400 ילדים מעמותת" ציונה צרפ"ת שהמנכ"ל שלה הוא מר מוריס פינטו שתורם לילדים שאין באפשרותם לערוך בר מצווה, ביניהם אתיופים, עולים מרוסיה וגם ילידי הארץ. קונים להם תפילין ועוד המון דברים טובים . מעמד גדול שגם אותו ניתן לראות באתר שלנו

ערכנו  גם בר מצווה בבית מלון בבוקר והמשפחה המשיכה לארוחת צהרים חתן הבר מצווה היה בהתחלה קצת  קצת ביישן והיה קשה לו להיפתח אך ב"ה חיבקנו אותו ונתנו לו ביטחון ותחושה טובה כך שהכל המשיך על הצד הטוב ביותר

 

לאיזה עוד אירועים מזמינים אותך ?

"זמר לחופה בשילוב רב מקדש וכן שירי כניסה לחתונה, בר מצווה ועליה לתורה בהפקות בוקר וצהריים,כנסים ואירועים , הכנסת ספר תורה ,הופעה בבתי מלון וכו'."

https://asafshefer.co.il/

http://efrat-hafakot.co.il/