לא לדתיים בלבד

ירושלים בירת ישראל, היא מהערים העתיקות בעולם וסמל לנצחיותה של ישראל מאז ימי דוד המלך. הכותל המערבי, השריד האחרון של בית המקדש מהווה לעם היהודי מקום קדוש ובעל חשיבות רבה, לאומית ואישית

ירושלים, בירת ישראל, היא אחת הערים העתיקות בעולם וסמל לנצחיותה של מדינת ישראל מאז ימי דוד המלך, עבור בשחרורה במלחמת ששת הימים ועד היום. הכותל המערבי, השריד האחרון של בית המקדש מהווה לעם היהודי מקום קדוש ובעל חשיבות רבה, לאומית ואישית.

רבים רוצים שטקס בר המצווה, אשר הוא מאד משמעותי בחיי הנער המתבגר והשני בחשיבותו אחרי החתונה, ייערך במקום סמלי ומשמעותי כדי שהילד יבין, ויזכור, את חשיבות המעבר מילדות לבגרות.  מרבית המשפחות חובשות הכיפה בישראל עורכות טקס בר מצווה בכותל המערבי כאשר גם לא מעט מהמשפחות היהודיות ברחבי העולם מעדיפות להגיע לישראל ולחגוג בכותל.

במידה והחלטתם לשתף את הכותל באירוע החשוב הזה, אפשר לערוך את כל בר המצווה בכותל או לחלופין, לעשות גיחה קצרה של תפילה ופתק לפני האירוע ואחר כך להמשיך למוקד החגיגות המרכזי.

על מנת לערוך את טקס בר המצווה בכותל (בלא להיעזר בשירותי חברה מארגנת) צריך להיערך היטב ולדעת את העובדות הבסיסיות.

בכותל אפשר לחגוג בימים שני וחמישי בלבד, הימים בהם מוציאים את ספר התורה, או בראש חודש. לכן צריך לקבוע את תאריך הבר מצווה לפי ימים אלו. אם רק באים לביקור, אפשר לעשות זאת בכל יום, כמובן בהתאם למצב הביטחוני. חשוב להחליט על מספר המוזמנים מראש ולדאוג להסעה לכולם ולתאום בטחוני.

כמו בכל בר מצווה, חשוב שהנער יהיה מוכן לקריאה בתורה, על כל הטעמים והדגשים הנדרשים. בכותל, מברך הנער על הטלית ועל התפילין, מברך ברכת 'שהחיינו' ועולה לתורה. אין צורך לתאם מראש את ההגעה מאחר שבאזור הכותל לא חסרים ספרי תורה, לנוחיות המשתמשים.

אם זקוקים לאביזרי דת נוספים כמו תלית ותפילין כדי לזכור להביא אותם מהבית, למרות שאין ספק כי יהיו מספיק אנשים שיעזרו לכם עם העניין הזה בקרבת הכותל.

נכון להיום בישראל, נשים לא יכולות להתפלל בכותל ביחד עם הגברים ולכן עריכת הטקס בקרבת עזרת נשים, תעזור להן לצפות בעלייה לתורה מקרוב וגם לכוון יותר טוב את מסלול זריקת הסוכריות.

עם סיום הטקס נפגשים הנשים והגברים ברחבה האחורית וממשיכים את החגיגה.

אם החלטתם לא לחגוג את האירוע המרכזי בכותל, אלא רק לקפוץ לשם לעלייה לתורה ולתפילה קצרה לבורא עולם, אפשר להמשיך את החגיגה באחד מהאולמות הרבים הממוקמים במרכז ירושלים ובכך להפוך את האירוע להפנינג של יום שלם. עבודה בגובה

כמובן שאפשר לבחור גם לסיים את החגיגה בצורה צנועה יותר באחת המסעדות באזור (כמעט כולן גם כשרות למהדרין) ולקנח בביקור לילי בעיר העתיקה או, הצד שני, באזור הבילויים של ירושלים.

אפשרות נוספת היא לעשות מעין 'טיול מאורגן' של כל המשפחה המורחבת לירושלים בכלל ולכותל בפרט. מזמינים מקום מספר שבועות מראש באחת מהמסעדות באזור, סוגרים על אולם קטן לשעות הערב וכמובן בודקים שניתן לערוך באותו היום את העלייה לתורה בקרבת הכותל. מארגנים אוטובוס אחד או יותר, דואגים למספיק כיפות וקדימה מזרחה - לירושלים.

לפרטים נוספים לעריכת בר מצווה בכותל המערבי, ניתן לפנות ל: הקרן למורשת הכותל המערבי בטלפון *5958 או באתר: www.barmitzva.thekotel.org

צילומים: גרין צילום הפקות

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף אתרים לדוגמא >>