מילון בר המצווה השלם

טלית, דרשה, נשיקות וסוכריות. גברותי ורבותי, ילדי בר מצווה והורים, קבלו את מילון אינדקס בר/בת מצווה השלם

אורחים
האנשים שמגיעים לאירוע חגיגת בר/בת המצווה. את רובם בקושי מכירים, כמו משפחה רחוקה, חברים של ההורים ועוד כל מיני, שבאים לאכול, לנשק על הלחי ולתת מתנה.

בית כנסת
חלק לא מבוטל מטקס בר המצווה מתקיים בבית הכנסת. בשבת בבוקר, נפגשת כל המשפחה לשמוע ולראות את חתן בר המצווה עולה לתורה. יושבים, מחכים, מתפללים, קוראים בתורה ובסוף חתן בר המצווה עולה לקרוא את פרשת השבוע, מתרגש, מגמגם (למרות שלמד שלושה חודשים קודם) וזוכה למטר סוכריות על ראשו. חוויה לכל החיים.

גן אירועים
הרבה יותר אופנתי מאולם סגור ומחניק. גן אירועים מאפשר חגיגה מרווחת יותר באווירה חופשית, כשנהנים ממזג האוויר. בגן אירועים אפשר לשלב פעילויות ואטרקציות לחבר'ה, בלי להישאר צמודים להורים ולמבוגרים. אולמות בירושלים

דרשה
הדרשה היא אחד משיאי חגיגת בר/בת המצווה וצריך להתייחס אליה בהתאם. דרשה משעממת תשכח אחרי מספר דקות, אולם נאום משעשע ומיוחד ייזכר זמן רב אחרי שטעם המנה העיקרית יעלם. אפשר להכין דרשה חד פעמית יוצאת דופן, שתשאיר את האורחים בהרגשה שלבר/בת המצווה יש עתיד.

הזמנות
אחד השלבים הקשים ביותר בהכנות לאירוע בר/בת המצווה: את מי להזמין? האם לחגוג באירוע ענק ויקר או לבחור באירוע בוטיק קטן ואינטימי? אלו הדילמות שכל משפחה מתמודדת עימן לפני חגיגת בר/בת המצווה של הילד/ה. שלא להזכיר את הניסיונות להעריך איזה סכום כל אחד ירשום על הצ'ק...

וידאו
הזכרון העיקרי מהאירוע המיוחד ועתיר המשתתפים. במהלך כל האירוע ירדוף אחריכם צלם הוידאו, יתפוס אתכם בכל פוזה אפשרית, גם ברגעים הפחות יפים, יציק ויתעלק. הכל למען הזכרון והדורות הבאים. בעריכה יהפכו את האירוע ליפה בעולם. ההורים יהיו מאושרים, סבא וסבתא יזילו דמעה וזה שווה הכל.

זיפים
אצל הבנים בתקופה שסביב בר המצווה מתחילים להרגיש את הזיפים מגרדים בלחיים. אצל חלק הם מגיעים מעט מאוחר יותר, אצל חלק אחר מוקדם יותר, אבל הם מגיעים אצל כולם. הופעת הזיפים מסמנת את תחילת הבגרות יותר מכל דבר אחר.

חברים וחברות
החברים של נער בר המצווה וחברותיה של נערת בת המצווה הם האורחים החשובים ביותר של בר/בת המצווה. בדרך כלל מקצים להם מספר שולחנות בפינת האולם, כדי שלא יפריעו לאורחים המבוגרים יותר. כך הם יכולים להרגיש בנוח להשתולל ולצחוק. החברים והחברות הם לב ליבו של האירוע, הם ירקדו עם חתן/כלת המצווה, יעשו שמח ויכניסו קצת חיים למסיבה.

טלית
הבד העוטף את הגברים היהודים בזמן תפילה. לכל יהודי מאמין ולרב היהודים החילוניים יש טלית. במידה ואין טלית לאבא או לבר המצווה, אפשר להשאיל מקרובי משפחה או חברים. אם לא מצליחים לאתר טלית להשאלה, תמיד אפשר לבקש מגבאי בית הכנסת.

ילדות
ביהדות, טקס בר המצווה ובעיקר העלייה לתורה, מסמל את תום תקופת הילדות ותחילת המעבר לבגרות. אביו של בר המצווה אומר: "ברוך שפטרני מעולו של זה" והילד התמים הופך בוגר. כמובן שבימינו בר המצווה נשאר ילד עוד כמה שנים, לפחות עד הגיוס לצה"ל. אך אין ספק כי מדובר בתום עידן הילדות.

כסף
המתנה המועדפת בכל אירוע, ובטח שבחגיגת בר/בת מצווה. את הכסף שמקבלים מהאירוע נהוג להכניס לתכנית חסכון על שם חתן/כלת המצווה. הסכום ימתין לשעת סיום השירות הצבאי או תחילת הלימודים באוניברסיטה. אפשרות נוספת היא להשתמש בכסף למימון טיול בר/בת מצווה משפחתי לחו"ל, ואת העודף לחסוך לשימוש עתידי.

להקה
אחד החלומות הרווחים בקרב בני הנוער הוא להקים להקה או להיות חבר בלהקה, רצוי להקת רוק. המוסיקה המרדנית, הווליום שובר הזגוגיות וכמובן הבנות המעריצות. תוכניות הכוכב נולד למיניהן הפכו אופציה למימוש פנטזיות התבגרות שעתידות להתפוגג עם השנים.

מוסיקה
אחד המרכיבים החשובים ביותר באירוע חגיגת בר/בת המצווה. לכן צריך לבחור נכון את האחראים על המוסיקה בחגיגה שלכם: אפשר לבחור בדי.ג'י תותח, להקה שאתם אוהבים או זמר מפורסם שיגיע לשיר במיוחד עבורכם. בכל מקרה, חשוב שהמוסיקה תספק את האווירה המתאימה לחגיגה שמחה.

נשיקות
אחד הדברים השנואים על ילדים וילדות ובעיקר בזמן חגיגת בר/בת המצווה. עם זאת, כמו הרבה דברים אחרים בחיים, אי אפשר לברוח מהם. במהלך האירוע ינשקו כל כך הרבה פעמים, עד שלא תזכרו מי בכלל הניח את שפתיו על הלחי שלכם. סבתא, סבא, דודה חנה, דוד שמעון ועוד הרבה קרובי משפחה שהגיעו לחגוג אתכם ישמחו להתיז קצת רוק על הלחי שלכם. אתם פשוט תחייכו ותמשיכו למזרקה הבאה, כי ככה זה בחיים, אין טוב בלי רע.

סוכריות
אחד מהלהיטים הגדולים של כל הזמנים בעלייה לתורה של בר המצווה. אין כמו לקבל כמה סוכריות בעין כדי לזכור מאיפה באת, לאן תשוב ומי אוהב אותך. 13 שנים של מרורים מצד הילד מתנקזים לפגיעות המדויקות של האמא, הסבתא ובעיקר האחיות, שרק מחכות לרגע הזה כדי להתנקם על מה שהיה ועל כל מה שיהיה. עצה: ספר התורה יכול לשמש כמגן מצוין מפני מטח הסוכריות הבלתי פוסק.

עניבה
טקס בר המצווה הוא בדרך כלל הפעם הראשונה בו הנער עונב עניבה ומרגיש את החנק המכובד על צווארו הברבורי. יש אפשרות סבירה בהחלט כי הפעם הבאה תהיה רק ביום החתונה. לכן לא כדאי להשקיע בעניבה יוקרתית מבד משובח ונדיר. אפשר למצוא קולקציות שעוצבו במיוחד לבר מצווה (והמחיר אטרקטיבי בהתאם).

פייסבוק
אם עדיין לא פתחתם פרופיל באתר ששיגע את כל העולם, כדאי שתעצרו את הקריאה פה ורוצו לפתוח. האתר מאפשר יצירת רשת חברים בשילוב אפליקציות שונות לשיתוף מדיות שונות כמו תמונות, סרטוני וידיאו ובעצם כל מה שעולה על רוחכם. שם תוכלו לעדכן את כל החברים בשלבי ההכנות לקראת האירוע, לשתף ולקבל עצות ואחרי גם להעלות תמונות לאלבום בפרופיל.

צלם
האיש החשוב ביותר באירוע, כמעט כמו בר/בת המצווה: הוא נמצא בכל מקום, מצלם את כולם, ואוי לו אם יפספס תמונה של דודה בלומה מפתח תקווה. הוא האיש שאחראי על הנצחת האירוע. לכן, יש לבחור את הצלם הנכון, שידע לתעד את כל הזכרונות מהאירוע. זכרו לראות דוגמאות שצולמו באירועים אחרים. הצלם שידרוש את המחיר היקר ביותר, הוא לאו דווקא הצלם המקצועי והמוכשר ביותר.

קייטרינג
הסעיף הגדול והיקר ביותר באירוע חגיגת בר/בת המצווה. איכות הקייטרינג היא אחד הגורמים המשפיעים על הצלחת האירוע, כך שקייטרינג משובח ומקצועי ישפר את האירוע. טווח מחירי המנות נע בין 30 דולר למנה ממוצעת ויכול להגיע ל-100 ויותר למנה יוקרתית. בין הלהיטים בסצנה: שיפודי פרגיות ברוטב שקדים, כבד אווז ממולא, טלה בצימוקים ויין וכבש בתנור או על האש.

רב
לפני העלייה לתורה בר המצווה לומד לקרוא נכון את פרשת השבוע אותה יקרא בשבת החתן בבית הכנסת באזני כולם. הלימודים אורכים כמה חודשים בהדרכת רב, שמסייע בהיגוי נכון ולחן מתאים. יש שיהנו מהתהליך וילמדו ממנו ויש שלא ויהנו ואף יסבלו מכל רגע, כך שהרב המצחיק בעולם לא יעזור.

שלגייה
תקופת בר/בת המצווה היא זמן מצוין להפסיק להאמין בכל מיני סיפורים ואגדות שמכרו לכם במהלך תקופת הילדות. שלגייה, אליהו הנביא, סנטה קלאוס, רוחות רפאים וסינדרלה לא באמת קיימים, עד כמה שעצוב לשמוע את האמת המרה. מצד שני, סנטה קלאוס בכלל לא שלנו אז למי אכפת...

תודה להורי
שהביאוני עד הלום; שמשלמים על האירוע; שגידלו, עצבו וחינכו אותי; שנתנו לי בית חם ותומך; ושמוכנים לסבול את גיל ההתבגרות והמרורים שהאכלתי ואני עדיין מאכיל אותם.
באירוע השיא של חייכם (עד החתונה), זה רק הולם ומתאים להגיד מילה טובה לאמא ואבא, ואולי גם לסבא וסבתא, על שהיו ויהיו שם תמיד. כמובן שאפשר גם להגיד תודה עתידית, עם רמז קטן לכך שימשיכו לתמוך, לא יכעסו יותר מדי, יתנו כסף כשצריך, את האוטו בבוא העת ועוד כהנה וכהנה בקשות ורצונות.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
בביטויים כמו אולמות בפתח תקווה, אולם
בירושלים
, אתה תקבע תקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף אתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף אתרים לדוגמא >>